Ostrov nad Oslavou 11.8.-18.8.2013 JaMi, Yvana, Venda

2013-08-16-1200

Tak nadešel konečně datum naší výpravy. Léto je v plném proudu a sluníčko již několik dní rozpaluje letní prázdninové a dovolenkové dny. Je neděle odpoledne a konečně nakládám rybařinu do auta a vyrážím spolu s Yvankou a Vendou na týden k vodě.

 

2013-08-16-1200.jpg

Čekala na nás dlouhá cesta 160 kilometrů do Ostrova nad Oslavou. Jelo se nám celkem dobře až do doby, kdy jsem měl cca 100 km od domova super hovor, že jsem doma nechal tašku s oblečením. Ač rozzloben do běla, musel jsem se vrátit. Kousek za Táborem jsem tašku převzal a jel nazpět. Ten den jsem najel cca 320 kilometrů díky synkovi. No stane se, za chyby se prostě platí a mě to stálo čas a nervy. Jo a ještě naftu navíc.

Po příjezdu jsem byl přivítán správcem a skleničkou šnapsu. Po krátké rozpravě jsem dal na vodu člun a začalo rychlé vyložení věcí z auta. Vyplul jsem na lovné místo.

Yvanka s Vendou měli již postaven bivak a  právě se zabydlovali.

Přirazil jsem člun k molu a započalo vykládání. To bylo věcí. Ta dřina. Ale kolegové mě pomohli, tak to šlo jako na drátku. Musel jsem si celkem chvátnout, neboť ztracený čas zapřičinil velké zpoždění a chýlil se večer. Stmívalo se. Věci na břeh, pak rychlá stavba bivaku a šup s věcma do vnitř. Postavit stojan, hlásiče, pruty sestavit, nástraha a honem nahodit. Je tma, ale mám nahozeno. Hurá, začala dovolená…Slastně jsem se uvelebil v křesle, v klidu si zapálil cigaretu a napil se s chutí vychlazeného koňaku. To je krása. Řekl jsem si v duchu na plnou pusu :) Yvanka s Vendou radostně souhlasili. Byl krásný večer a týden rybaření před náma, no co více si přát.

První noc byla bez záběru. Přes den od brzkého rána však ryby braly velmi pěkně. Dofoukl jsem člun, nainstaloval echolot a sondu, tyčovou bojku, nalodil Vendu s krmením. Pomocí echolotu a znalosti dna z videa jsem našel původní koryto potoka a na jeho hranu jsem umístil bojku. 6,5 metru hloubky a přibližně 50 metrů od břehu jsme v pásu zakrmili partiklem /kukuřice, pšenice, řepka / a prohodili místa peletama a boiliísem. I krmné koule z krmítkové směsy měly své opodstatnění. Rychle jsme nalákaly ryby tam, kam jsme chtěli.

2013-08-15-1191.jpg

 

Při příjezdu jsme ani jeden z nás nečekali a nyní to mohu napsat, že si každý zvedneme svůj osobáček. Jami 93cm, Yvanka 93cm, Venda 92cm. Úžasný pocit, když drží rybář tak krásnou a trofejní rybu v rukou. Ta radost je opravdu slovy nepopsatelná. Posuď te sami…

2013-08-12-1132.jpg 2013-08-14-1165.jpg 2013-08-14-1168.jpg

 

V úterý jsme si s Yvankou udělali výlet do „Pstruhařství Ujčov“, kde nás vřele a kamarádsky přivítal pan Michal, který tam tomu šéfuje. Provedl nás po svém království a každý náš dotaz zodpověděl. Dostalo se nám i nezapomenutelného zážitku v podobě neskučného pocitu, podržet si matečné pstruhy. Bohužel moje foto se nepovedlo a tak jsem dám foto Yvanky s unikátním pstruhem, co se jen tak nevidí…

2013-08-13-1150.jpg

 

Cca 4 kila živé váhy, no není to nádhera?

Odvezli jsme si několik pstruhů i na večer na gril…. Byla to dobrota.

SAM_4950.JPG

 

Ale dobroty jsme měli každý večer.

2013-08-14-1166.jpg

 

Opravdu jsme se neošidili. Každý večer jsme si s Vendou zajeli na člunu na točené pivánko k panu majiteli, kde jsme si popovídali i s místními rybáři na téma jak na ně.

Pravdou bylo, že se šuškalo, že chytáme a ostatní měli problém, chytit slušnou rybu.

Přeji ryby každému, ale tohle opravdu potěšilo naše rybářské trio.

Počasí jsme měli každý den slunečné a opravdu letní. Ryby s náma soucítili a tak brali jen přes den a v noci nás nechaly spát. Za celou tu dobu jsem měl pouze čtyři záběry a zdolané ryby po půlnoci. Jak ohleduplné.

Den za dnem utíkal, jak voda v řece. Užívali jsme si každý den jako by měl být posledním.

2013-08-17-1223.jpg

 

A byla tu neděle a čas ukončení rybolovu a také konec dovolené. Smutný to čas. Ale vzpomínky a zážitky nám zůstanou v srdcích a paměti. Určitě se sem za rok vrátíme a pokusíme se nachytat ještě více ryb než jsme nachytali nyní. A že jich nebylo málo. Něco přes 140 krasavců se nám povedlo ulovit, včetně těch trofejních.

Tak ahoj za rok a hlavně

PETRŮV ZDAR

JaMi

Fotogalerie:

Response code is 404

Napsat komentář